Porady

Na co należy ukierunkować firmę, aby we właściwy sposób dokonała wyboru odpowiedniego sprzęty czyszczącego?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie jakiego rodzaju i wielkości powierzchnie zazwyczaj wymagają czyszczenia i porządków w magazynach, halach czy na zewnątrz. W sytuacji kiedy do wysprzątania są duże hale magazynowe, ważne by porządki postępowały szybko i dokładnie oraz koszty eksploatacji były współmierne do efektów czyszczenia. Aby podołać wyzwaniom jakie stoją przed firmą, ważne by wybrać urządzenia czyszczące, które zautomatyzują proces czyszczenia, przyspieszą go, zapewnią doskonały efekt końcowy oraz zminimalizują koszty eksploatacji.

360_na_150.jpg

Zamiatarki

Do pracy wewnątrz magazynów i hal idealnie nadają sięzamiatarki zasilane bateryjnie. W zależności od wielkości czyszczonejpowierzchni Kärcher oferuje zamiatarki z trakcją prowadzone ręcznie, bądźsamojezdne z fotelem dla operatora. 

Optymalny dobórposzczególnych modeli zamiatarek w zależności od wielkości czyszczonejpowierzchni.

W ramach grupy zamiatarek Kärcher oferuje technologię jednolitego systemuobsługi EASY Operation, która dzięki jednoznacznym symbolom pozwala na unikanieewentualnych błędów w obsłudze. System gwarantuje wyższe bezpieczeństwo iwydajność oraz dłuższą żywotność urządzenia. W największych zamiatarkachKärcher (począwszy od modelu KM 1250) zbiornik zanieczyszczeń jesthydraulicznie podnoszony na wysokość do 1.5 m, co umożliwia na tereniemagazynu czy tez hali na jego łatwe opróżnienie wprost do kontenera bez wysiłkuze strony operatora. Dodatkowo technologia okrągłych filtrów falistych,stosowana zwłaszcza w samojezdnych zamiatarkach, zapewnia bezpyłowe zamiatanie.Każdorazowo po wyłączeniu urządzenia filtr zostaje automatycznie oczyszczony zapomocą specjalnych grzebieni, co znacznie wydłuża jego żywotność.

Szorowarki

Urządzenia Kärcher stosowane są zarówno do czyszczeniapodstawowego, zachowawczego, do polerowania twardych posadzek (m.in. posadzekgresowych, podłóg epoksydowych czy betonu zacieranego) a także elastycznychwykładzin podłogowych. Użytkownik ma możliwość wyboru urządzenia orazwyposażenia w zależności od zapotrzebowania. Do podłóg twardych idealnie nadająsię szczotki walcowe, gwarantujące do sześciu razy wyższą siłę nacisku orazdokładne czyszczenie także powierzchni strukturalnych. Szczotki tarczowe zkolei gwarantują długi czas kontaktu z podłogą oraz czyszczenie zachowawczegładkich powierzchni. Typ czyszczonej powierzchni ma wpływ również na wybórbelek ssących. Wybór prostej belki wskazany jest najbardziej w przypadkuczyszczenia wielu różnych rodzajów posadzek, a belki łukowej z kolei wprzypadku czyszczenia podłóg flitowanych.

 

Efektywność ekonomiczna eksploatacji jest równie czynnikiem decydującym owyborze odpowiedniej szorowarki. Wykres poniżej wskazuje na optymalny dobórposzczególnych modeli szorowarek Kärcher w zależności od czyszczonejpowierzchni.

Środki czyszczące

Idealnym dopełnieniem urządzeń czyszczących są środkiczyszczące, które dzięki zastosowaniu specjalnej formuły z inhibitorem korozjizachowują skuteczność w usuwaniu brudu, chroniąc jednocześnie metalowe elementy(np. RM 69, RM 753). Wysoce aktywnym, specjalnym środkiem czyszczącym jest RM751, który doskonale usuwa nalot cementowy, osady i złogi jak wapień, rdza orazkamień piwny czy mleczny. W ofercie użytkownik może również znaleźć środkiposiadające certyfikat o właściwościach antypoślizgowych wg normy DIN V18032-2:2001-04 np. RM 781, jak również środek do usuwania śladów po wózkachwidłowych RM 776.

Każdy ze środków czyszczących dysponuje kartącharakterystyki, szczegółowo informującej o składzie środków oraz zawierającejróżnego rodzaju ostrzeżenia związane z ich użytkowaniem.

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...