Porady

KREISEL Płytki w jeden dzień!

Ruch pieszy po 2 godzinach? Obecnie jednym z ważniejszych czynników decydującym o wyborze produktu jest szybkość wiązania i przejścia do dalszych prac np. klejenia płytek. Odpowiednie przygotowanie podłogi i ściany to podstawa do późniejszego łatwego klejenia płytek. Do wyrównania podłogi proponujemy specjalistyczne i szybkie rozwiązanie, wylewkę RENOGRUNT 412. Tylko 2 godziny wystarczą, aby po wylaniu wylewki można po niej chodzić. Ma to szczególnie duże znaczenie w miejscach, gdzie należy zapewnić ciągłość ruchu pieszego. Produkowana jest ona na bazie cementu, a w swoim składzie ma też włókna zbrojące zwiększające wytrzymałość. Po wykonaniu warstwy wyrównującej już na następny dzień, podkład jest gotowy, aby przykleić na nim płytki.

zdj_glowne_1.jpg

Wysoka wytrzymałość

Wylewka RENOGRUNT 412 to wysoce wytrzymały produkt (wytrzymałość na ściskanie >30MPa). Jest idealny jako podkład nie tylko pod płytki ceramiczne, ale także pod panele i klejone parkiety. Wylewkę tą można stosować w zakresie od 2 do 20 mm. W tym miejscu należy wspomnieć o najnowszej wylewce RENOGRUNT 414, która jest idealnym rozwiązaniem na podłoża drewnopochodne takie jak płyty OSB. Duża ilość polimerów wydatnie wpływa na jej elastyczność oraz przyczepność. Ma to ogromne znaczenie na podłożach, które mogą być w pewien sposób odkształcalne. W przypadku tego produktu ważne jest odpowiednie przygotowanie drewnianego podkładu. Musi on być oczyszczony i zagruntowany środkiem GRUNTOBET 310.

Nierówności i ubytki w podłodze

Przy dużych nierównościach proponujemy SZYBKI BETON B-30 445. Produkt ten idealnie sprawdzi się do szybkich napraw podłoża betonowego (ścian i podłóg). Możliwość wchodzenia na naprawiany element jest również po 2 godzinach od wykonania naprawy. SZYBKI BETON B-30 sprawdzi się także w pracach w ogrodzie, jako doskonały materiał do błyskawicznego montażu słupków ogrodzeniowych. Produkt przy temperaturze 20˚C już po 15 minutach twardnieje, powodując, że montowany słupek jest bardzo szybko stabilny. Szybki Beton B-30 można wykorzystać także do wykonywania różnych drobnych elementów betonowych, fundamentów, szybkowiążących podsypek pod krawężniki, oporniki. Zaprawa ta nadaje się także do wykonywania wylewek związanych z podłożem, na warstwie rozdzielczej czy na warstwie termoizolacji (podłogi pływające). Szczególnie polecany jest do miejsc, gdzie szybkość wiązania ma szczególne znaczenie - korytarze, przejścia. Zaprawa ta idealnie nadaje się również do takich miejsc jak tarasy i balkony. Dalsze prace, takie jak przyklejanie płytek można wykonać już po 24 godzinach (temperatura 20˚C). 

Płytki i fugowanie w kilka godzin

W kolejnym etapie prac proponujemy klej EXPRESS 106. Jest to klej klasy C2FT  elastyczny, o przyczepności >1,0 MPa. To dobre rozwiązanie do płytek wielkoformatowych, a więc o wymiarze boku większym niż 60 cm. Największą zaletą kleju EXPRESS 106 jest właśnie szybkie wiązanie, umożliwiające spoinowanie już po 3-4 godzinach po ułożeniu płytek! Taka możliwość pozwala znacznie usprawnić i przyśpieszyć prace glazurnicze. Po min. 3 godzinach wystarczy tylko wypełnić spoiny Fugą NANOTECH 730 i zmyć całą powierzchnię, a więc po ok. 4-5  godzinach pracy pomieszczenie jest gotowe. Klej EXPRESS 106 nadaje się szczególnie do takich miejsc jak ciągi komunikacyjne, tarasy, balkony, podłogi z ogrzewaniem podłogowym oraz na podłoża takie jak lamperie olejne, stare płytki ceramiczne, powierzchnie pokryte płynnymi foliami oraz zaprawami uszczelniającymi, a także wszystkie tradycyjne podłoża z tynków cementowych, gipsowych itp. Przykleimy nie tylko płytki wielkoformatowe, ale także mniejsze, ceramiczne, terakotowe, klinkierowe czy gresowe. A nawet kamień naturalny nie ulegający przebarwieniom. 

Zasady wykonawcze

Płytki o dużych wymiarach powinny być mocowane do podłoża tak, aby zaprawa klejąca pokrywała całą tylną powierzchnię płytki. Ogranicza się w ten sposób możliwość odspajania płytek. Takie same wymagania są stawiane w przypadku wykonywania wykładzin na zewnątrz budynków, w miejscach trwale wilgotnych oraz na podłogach intensywnie eksploatowanych – bez względu na wielkość płytek. Całkowite pokrycie zaprawą powierzchni płytki można uzyskać stosując tzw. metodę kombinowaną nakładania kleju. Przygotowaną zaprawę rozprowadza się najpierw na podłożu przy użyciu stalowej pacy zębatej, następnie, przy użyciu prostej krawędzi pacy, zaprawę klejącą nanosi się na każdą płytkę, cienką warstwą pokrywającą wszystkie wyprofilowania. Dopiero tak przygotowaną płytkę przykłada się do warstwy kleju naniesionego na podłoże i po odpowiednim rozsunięciu na szerokość spoiny silnie dociska. 

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...