Porady

Hep₂O nowej generacji od Wavin

System Hep₂O nowej generacji przeznaczony jest do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz do instalacji centralnego ogrzewania i ogrzewania podłogowego. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie, profesjonalny system rur łączonych na wcisk wraz z szeroką gamą złączek w kolorze białym.

hep2o_druk.jpg

Nowe kształtki teraz jeszcze bardziej doskonałe


Złączki w systemie Hep2O nowej generacji są białe, węższe i mają bardziej opływową konstrukcję. Dzięki temu instalacje są bardziej estetyczne i akceptowane w zastosowaniach natynkowych. Natomiast łączenie na wcisk oznacza brak konieczności zastosowania otwartego ognia do montażu kształtek, co ogranicza ryzyko związane z używaniem ognia.
Kształtki umożliwiają połączenia nie tylko z rurą polibutylenową Hep2O, ale także bezpośrednio z rurami miedzianymi. Łączenie z rurami Wavin Tigris lub stalowymi możliwe jest natomiast za pomocą kształtek z gwintami. Nowością w ofercie są kształtki mosiężne, które stanowią alternatywę dla kształtek tworzywowych ze względu na indywidualne preferencje wykonawców. Oferowane są z gwintami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Niezwykle elastyczne rury w kolorze białym


W skład systemu wchodzą rury polibutylenowe w zwojach typu Barrier (do instalacji ciepłej i zimnej wody oraz instalacji grzewczych). Rury w zwojach są elastyczne, a ich unikalną cechą jest doskonała zdolność do zachowywania prostoliniowości po rozwinięciu.
Elastyczna rura ułatwia omijanie przeszkód, co w rezultacie zmniejsza ilość połączeń. Dzięki temu czas instalacji będzie krótszy, a koszt niższy.

Korzyści ze stosowania Hep2


Unikalne właściwości, jakie posiada system Hep2O nowej generacji, czynią montaż systemu niezwykle prostym, a możliwość popełnienia błędu ograniczają praktycznie do zera.

 

  • Dzięki rewolucyjnej technologii rozpoznania połączenia In4SureTM będziesz pewien, że wykonane połączenie jest poprawne. Wystarczy włożyć rurę z tuleją wspomagającą do złączki i obrócić ją. Jeśli rura jest wsunięta do końca, poczujesz „ocieranie” wywołane przez wyprofilowaną końcówkę tulei wspomagającej stykającą się z zakończonym wypustkami gniazdem wewnątrz złączki.
  • Nowa tuleja wspomagająca – Smart SleeveTM sprawia, że łączenie rur wymaga teraz użycia mniejszej siły, nie wypada po włożeniu w rurę oraz umożliwia kontrolę poprawnego wsunięcia rury w złączkę.
  • Szybko i niezwykle łatwo zdemontujesz połączenie - nowy klucz do demontażu, umożliwia demontaż szybciej, łatwiej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej.

* Kształtki wykonane są w klasie ciśnieniowej PN 25, co zwiększa ich wytrzymałość i żywotność, uwzględniając zjawisko uderzeń hydraulicznych (np. instalacje wodociągowe).
** Kształtki rozbieralne umożliwiające ponowne wykorzystanie kształtek w przypadku nieprawidłowego połączenia, jak również korekty połączeń.

Porady

Trwa ładowanie...

Inspiracje

Trwa ładowanie...